Merkezi Uydu Sistemleri

Merkezi uydu sistemleri nedir?
Dairelerin yani toplu yaşam merkezlerinin dijital, hd, 4K Ultra hd uydu yayınlarından toplu olarak faydalanabilmeleri için tek merkeze kurulan ve bu merkezden bütün dairelerin yayın almasını sağlayan sistemdir.
Merkezi Uydu Sistemi Nasıl Çalışır?
Merkezi uydu sistemi nasıl çalışır? sorusunu cevaplamadan önce, merkezi uydu anten sistemlerinde kullanılan ekipmanları tanımakta fayda var, bu sayede çalışma prensibini daha iyi anlayabiliriz.
1 – Çanak anten Değişik çapta ve boyutlarda olabilen, uydudan gelen verici dalgalarını alıp Lnb’ye ileten parçadır. Bir çok farklı modelleri bulunmaktadır daha ayrıntılı bilgi için çanak anten nedir? Çanak anten çeşitleri ve özellikleri yazımıza bakabilirsiniz.
2 – Santral Lnb (Quadro Lnb) Santral lnb, uydudan çanak antene gelen verici dalgalarını toplayarak uydu sinyalini merkezi uydu santraline (multiswitch) tv uydu kablosu vasıtası ile ulaştıran parçadır.
3 – Tv uydu kablosu Sinyali taşıma görevini üstlenir.
4 – Uydu santrali (multiswitch) Antenden gelen sinyal santralde toplanır ve gene dairelerin her birine tv uydu kablosu yardımı ile ayrı ayrı sinyal yollar, bu sayede her daire birbirinden bağımsız bir şekilde uydu yayınlarını izlemesine olanak sağlar.
5 – Sat priz Santralden dairenize çekilmiş olan kablo sat prize bağlanır ve artık daireye uydu sinyali ulaşmış olur. Uydu alıcınız ile sat priz arasında tv uydu kablosu ile bağlantı kurarak yayınları izleme imkanına kavuşmuş olursunuz.
E2 Teknoloji kalitesiyle Merkezi Uydu Sistemi Çözümlerinden faydalanabilirsiniz.
@E2 TEKNOLOJİ
bizden haberiniz olsun
E2 Teknoloji | Copyright © 2020